Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Biblioteka

Czcionka:

Biblioteka Publiczna Ośna Lubuskiego zaprasza

Poniedziałek 8.00 - 17.00

Wtorek 8.00 - 17.00

Środa 10.00 - 18.00

Czwartek 8.00 - 17.00

Piątek 8.00 - 17.00

 

Link do katalogu biblioteki: link

 

 

AKTUALNOŚCI:

Światowy Dzień Poezji

Utworzono dnia 23.03.2022

 

Światowy Dzień Poezji w Bibliotece Publicznej Biblioteka Publiczna i Dyskusyjny Klub Książki w Ośnie Lubuskim 21 marca 2022 roku uczcili Światowy Dzień Poezji Wieczorem poetyckim. Przy blasku świec, w melancholijnym nastroju, prezentowano wybór poezji. Uczestnicy spotkania przygotowali własne propozycje, utwory znanych poetów, a także wiersze swoich przyjaciół i znajomych.

Poezja jest stara jak świat i skończy się dopiero z nim razem. Wynaleziono pług, aby zaspokoić głód chleba, i wynaleziono poezję, aby zaspokoić głód piękna.

Jan Parandowski

czytaj dalej na temat: Światowy Dzień Poezji »

Dzień Kubusia Puchatka

Utworzono dnia 19.01.2022

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

18 stycznia 1882 roku urodził się pisarz Alan Aleksander Milne. Rocznica urodzin autora misia o bardzo małym rozumku stała się okazją do ustanowienia 18 stycznia Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka. Wydawnictwo Egmont już od ponad ćwierćwieku wydaje książki i czasopisma, których bohaterem jest Kubuś i gromadka jego niezawodnych przyjaciół. Urocze przygody wiecznie głodnego i poszukującego miodu Kubusia, Kłapouchego, który nieustannie gubi ogon, nieśmiałego Prosiaczka o wielkim sercu, rozbrykanego Tygrysa, czy praktycznego Królika i wszystkowiedzącej Sowy zebrane w wielu publikacjach i wydawane wciąż w nowych książkach mogą być dobrą okazją do rozpoczęcia przygody z czytaniem. Pogodny z natury, oddany przyjaciel Kubuś z pewnością będzie dla kolejnego pokolenia najmłodszych czytelników doskonałym przewodnikiem po świecie literatury.  Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka jest doskonałą okazją do przypomnienia sobie o tym niezwykłym bohaterze i przeczytania opowiadań dziecku lub powrócenia samemu do ciepłych historii. W końcu warto jest mieć potem Co Powiedzieć.

czytaj dalej na temat: Dzień Kubusia Puchatka »

Powiatowy konkurs plastyczny ,,Filemon i Bonifacy i ich przyjaciele"

Utworzono dnia 22.10.2021

Filemon i Bonifacy i ich przyjaciele - konkurs plastyczny z nagrodami!

Czy pamiętacie małego ciekawskiego kotka o imieniu Filemon, na którego czekają nie lada wyzwania na podwórku i w domu? Tam wciąż się tyle dzieje – myszy harcują, podejrzanie kumka żaba, a z lustra wygląda jakieś dziwne stworzenie?! Wszędzie trzeba zajrzeć, wszystko obejrzeć, a może nawet – machnąć na coś łapką? Niezapomniane opowieści o niesfornym Filemonie i dostojnym Bonifacym, napisane przez Sławomira Grabowskiego wspólnie z Markiem Nejmanem, cieszyły i cieszą kolejne już pokolenia.

Nadchodzące jesienne długie wieczory zachęcają do wspólnego rodzinnego czytania z dzieckiem. Biblioteka słubicka, chcąc tym bardziej zaprosić do wspólnego czytania oraz promowania klasyki polskiej literatury dla dzieci, zaprasza najmłodszych czytelników z terenu gminy Słubice i powiatu słubickiego (dzieci w wieku 6 - 7 lat oraz wieku 8 - 9 lat) do udziału w powiatowym konkursie plastycznym. Konkurs polega na samodzielnym wykonaniu pracy plastycznej, dowolną techniką, format A3, do jednej z przygód sympatycznego i niezwykle ciekawskiego świata Kota Filemona. Organizatorem konkursu jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach, a jej partnerami są biblioteki publiczne powiatu słubickiego: w Cybince, Górzycy, Rzepinie i Ośnie Lubuskim. Prace konkursowe można przynieść do biblioteki w Słubicach, a także do pozostałych bibliotek powiatu słubickiego: w Rzepinie, Górzycy, Cybince i Ośnie Lubuskim w terminie do 24 listopada 2021 r. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody! Zapraszamy! Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej biblioteki słubickiej, na stronach bibliotek publicznych powiatu słubickiego oraz na miejscu w każdej bibliotece. Zespół BPMiG w Słubicach

czytaj dalej na temat: Powiatowy konkurs plastyczny ,,Filemon i Bonifacy i ich przyjaciele" »

Noc Bibliotek 2021

Utworzono dnia 04.10.2021

VII edycja Nocy Bibliotek odbędzie się w sobotę 8-9 października 2021 roku.

Akcji towarzyszyć będzie hasło „Czytanie wzmacnia”. Noc Bibliotek Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji. I u nas atrakcji nie zabraknie.

czytaj dalej na temat: Noc Bibliotek 2021 »

Narodowe Czytanie 2021 relacja

Utworzono dnia 06.09.2021

Narodowe Czytanie 2021 za nami. Po raz kolejny publiczność nie zawiodła. Dziękujemy za współpracę nauczycielom i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Ośnie Lubuskim, Dyskusyjnemu Klubowi Książki i wszystkim uczestnikom ❤

więcej w galerii

czytaj dalej na temat: Narodowe Czytanie 2021 relacja »

Narodowe Czytanie 2021

Utworzono dnia 01.09.2021

Narodowe Czytanie 2021 – po raz kolejny czynnie uczestniczymy w akcji.

Narodowe Czytanie odbędzie się w sobotę 4 września. Lekturą jubileuszowej 10. edycji będzie Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej.

Gabriela Zapolska napisała Moralność pani Dulskiej jesienią 1906 roku. Utwór bardzo szybko stał się popularny i jest uważany za jedno z najważniejszych osiągnięć twórczych pisarki. Dzieło cechuje komizm, bogactwo obserwacji obyczajowych, a zwłaszcza silna wymowa społeczna. Prapremiera sztuki odbyła się 15 grudnia 1906 roku w Teatrze Miejskim w Krakowie. Kilka tygodni później wystawiono ją w Warszawie, a następnie we Lwowie, gdzie autorka osobiście czuwała nad przygotowaniami i brała udział w próbach. Wszystkie te inscenizacje przyjęto z wielkim aplauzem. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również pokazywane w wielu miastach przedstawienia teatrów objazdowych, m.in. realizacje Teatru Gabrieli Zapolskiej, podróżującego po całej Galicji. Moralność pani Dulskiej weszła do żelaznego repertuaru polskich teatrów, wznawiano ją wielokrotnie i zawsze z powodzeniem. Odnosiła też sukcesy za granicą. Na podstawie dramatu powstały również filmy, w tym uznawany za pierwszy polski film dźwiękowy obraz z 1930 roku.

czytaj dalej na temat: Narodowe Czytanie 2021 »

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Kwiecień 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny