Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Biblioteka

Czcionka:

Biblioteka Publiczna Ośna Lubuskiego zaprasza

od poniedziałku do piątku 

w godzinach 10:00 - 18:00

AKTUALNOŚCI:

Akacja Ale Lato!

Utworzono dnia 16.07.2020

ZACZĘŁA SIĘ AKCJA ALE LATO!

-PIERWSZY TYDZIEŃ Z KSIĄŻKĄ

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami wydarzenia.

https://www.facebook.com/events/301265521056087/

Prace można oddawać w trakcie trwania całej akcji:)

czytaj dalej na temat: Akacja Ale Lato! »

Zmiany w regulaminie

Utworzono dnia 10.06.2020

Regulamin Biblioteki Publicznej w Ośnie Lubuskim w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce (Ministerstwo Rozwoju w konsultacji z GIS ).

1. Biblioteka będzie czynna dla czytelników w godzinach 10-18 od poniedziałku do piątku. 

2. Czytelnicy proszeni są o wcześniejsze umawianie się telefonicznie pod nr telefonu 95-757-13-43, lub poprzez stronę https://www.facebook.com/biblioteka48osnol/ z pracownikami biblioteki w celu ustalenia indywidualnej wizyty każdego czytelnika.

3. Czytelnik jest zobowiązany do przestrzegania zasad sanitarnych tj. obowiązkowa dezynfekcja rąk, rękawiczki ochronne i maseczka ochronna. (Rękawiczki jednorazowe oraz maseczki ochronne do zakupienia w razie potrzeby na miejscu ).

4. Na terenie Biblioteki mogą przebywać trzy osoby; jedna w wypożyczalni książek, pozostałe dwie w holu z zachowaniem środków ostrożności.

5. Czytelnicy mogą korzystać pojedynczo ze swobodnego dostępu do księgozbioru i prasy. Mogą też korzystać z katalogu kartkowego.

6. Książki odbiera bibliotekarz przy specjalnie zabezpieczonym i przeznaczonym do wymiany stanowisku.

7. Książki zwrócone przez czytelników podlegają 3-dniowej kwarantannie i nie mogą przed jej upływem zostać ponownie wypożyczone.

czytaj dalej na temat: Zmiany w regulaminie »

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Utworzono dnia 02.06.2020

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W XIX OGÓLNOPOLSKIM TYGODNIU CZYTANIA DZIECIOM

POD HASŁEM: CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM O ZWIERZĘTACH!

Tematem przewodnim tegorocznego Tygodnia Czytania są zwierzęta. Chcemy zachęcić Państwa do regularnego czytania dzieciom, a także zaprezentować wartościowe książki dla dzieci i młodzieży wydane w ostatnich latach, pomóc Państwu budować świadomość proekologiczną dzieci i ich wrażliwość na potrzeby zwierząt. Dlatego do udziału w Tygodniu Czytania zaproszono w tym roku nie tylko znanych pisarzy i artystów, ale także przyrodników, miłośników zwierząt i weterynarzy.

Ramowy program XIX OTCD 30 maja (sb) – Dzień z Doktorem Dolittle 31 maja (nd) – Dzień psa 1 czerwca (pn) – Dzień ptaków 2 czerwca (wt) – Dzień kota 3 czerwca (śr) – Dzień z żubrem 4 czerwca (czw) – Dzień niedźwiedzia 5 czerwca (pt) – Dzień z owadami 6 czerwca (sb) – Dzień wilka 7 czerwca (nd) – Dzień konia.

czytaj dalej na temat: Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom »

Tydzień Bibliotek 2020

Utworzono dnia 11.05.2020

Tydzień Bibliotek - ,,Zasmakujw bibliotece

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich od 2004 roku organizuje w maju ogólnopolską akcję promocji czytelnictwa i bibliotek – Tydzień Bibliotek. Program ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Wydarzenia biblioteczne rozpoczynają się 8 maja, czyli w Dniu Bibliotekarza i trwają przez tydzień do 15 maja. 

Dotychczasowe edycje odbywały się pod następującymi hasłami:

2004 –“Biblioteki w Europie były zawsze” 2005 –“Biblioteka otwarta na Ciebie” 2006 – “Nie wiesz? Zapytaj w bibliotece” 2007 – “Biblioteka mojego wieku” 2008 – “Biblioteka miejscem spotkań” 2009 – “Biblioteka to plus” 2010 – “Biblioteka – słowa, dźwięki, obrazy” 2011 – “Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam – wchodzę” 2012 – “Biblioteka ciągle w grze” 2013 – “Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych” 2014 – “Czytanie łączy pokolenia” 2015 – “Wybieram bibliotekę” 2016 – “Biblioteka inspiruje” 2017 – “Biblioteka. Oczywiście!” 2018 – “(Do)wolność czytania” 2019 – “#biblioteka” 2020,,Zasmakuj w bibliotece

Marka współczesnej biblioteki jest utrwalona w świadomości społecznej, ale nieustannie poszukuje nowych użytkowników i przyciąga ich innowacyjnymi usługami. Przekonuje czytelników, że książką warto się delektować, by każdy z nich znalazł w bibliotece źródła realizacji swoich zainteresowań i pasji

czytaj dalej na temat: Tydzień Bibliotek 2020 »

Dzień Bibliotekarza

Utworzono dnia 08.05.2020

DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK

Obchodzony 8 maja ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek został zainicjowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Wydarzenie, początkowo skierowane tylko do bibliotekarzy, z czasem stało się powszechnie obchodzonym świętem rozpoczynającym Tydzień Bibliotek. Tydzień Bibliotek organizowany od 2004 roku przez tysiące polskich bibliotek w dniach 8-15 maja, połączony z Dniem Bibliotekarza, stał się symbolem  jedności naszego środowiska, naszej determinacji i kreatywności w promowaniu unikalnych wartości kulturowych, edukacyjnych i społecznych bibliotek, pokazywaniu ich niezbędności w życiu każdego społeczeństwa.

Z tej okazji składamy życzenia wszystkim pracownikom bibliotek, bibliotekarzom bibliotek szkolnych i pedagogicznych. Życzymy wytrwałości i kreatywnych działań w propagowaniu czytelnictwa. Aby każdy z przyjemnością sięgał  po książkę zgodnie ze swoimi zainteresowaniami oraz potrzebami edukacyjnymi i zawodowymi!

czytaj dalej na temat: Dzień Bibliotekarza »

Legimi Biblioteka ułatwia dostęp do największej bazy e-booków w Polsce

Utworzono dnia 07.05.2020

Legimi jest obecnie największą bazą e-booków i audiobooków w Polsce. Możemy z niej korzystać na każdym urządzeniu, które umożliwia jej ściągnięcie oraz wyświetlanie e-książek. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Legimi i kod z biblioteki, by uzyskać nieograniczony dostęp do ponad 60 000 książek (ebooków i audiobooków). Biblioteka dysponuje jeszcze sześcioma kodami dostepu do zbiorów Legimi. Zainteresowanych prosimy o kontakt.

Legimi - ebooki bez limitów to sklep i czytnik ebooków powiązane z usługą o tej samej nazwie. Dzieki Legimi  mamy dostęp do darmowych pozycji w sklepie, a także fragmentów książek. Konto jest jednak niezbędne gdy zdecydujemy się na zakup wybranego tytułu, bądź też skorzystanie z usługi ebooki bez limitów. Aby korzystać z Legimi - trzeba mieć konto w bibliotece, urządzenie mobilne (czytnik, tablet, telefon) i kod z biblioteki.  Po uzyskaniu kodu w bibliotece, trzeba się zalogować do Legimi i na odpowiedniej (dla danej biblioteki) stronie, wpisać kod aktywujący dostęp do usługi. Od tej pory można dodawać książki (dostępne w abonamencie bibliotecznym) na swoją półkę i pobierać je na urządzenia mobilne (czytniki, tablety itp.).   Ważny jest też fakt, że sami użytkownicy nie ponoszą bezpośrednio żadnych kosztów, o ile mają już czytnik, tablet lub smartfon. Biblioteka opłaca dostęp do księgozbioru Legimi.

Do książek z wypożyczalni Legimi Czytelnik ma dostęp przez miesiąc działania jednorazowego kodu bibliotecznego, lub na okres samodzielnego opłacania abonamentu.

Instrukcja użytkownika dla czytelników wszystkich bibliotek:

Aby pobrać e-booka lub audiobooka:

1. Wejdź na stronę legimi.pl/wimbp_gorzow, wpisz otrzymany kod i zaakceptuj regulamin.

2. Zarejestruj się podając nazwę użytkownika, adres e-mail i hasło. Otrzymasz e-mail z linkiem aktywacyjnym, w który należy kliknąć.

3. Pobierz bezpłatną aplikację Legimi (iOS, iPhone, iPad, Android, w tym niektóre czytniki e-booków, Windows Phone, Windows 8 i 10) i czytaj oferowane e-booki lub słuchaj audiobooków. Aplikację można zainstalować na dwóch urządzeniach.

4. Kod jest aktywny przez 30 dni, licząc od daty zalogowania. Zalogować się należy w miesiącu otrzymania kodu (w przeciwnym wypadku kod wygasa).

5. Po wygaśnięciu kodu pobierz kod na kolejny miesiąc. Wejdź ponownie na stronęlegimi.pl/wimbp_gorzow. Zaloguj się, wpisz kod i zsynchronizuj dane.

Na jakich urządzeniach mogę czytać pobrane z platformy Legimi pozycje?

Na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android, niektóre czytniki ebooków marki PocketBook i Inkbook, Windows Phone, Windows 8, 8.1 i 10.

W jaki sposób następuje aktywacja kodu?

Jaka jest ważność kodu dostępowego? Każdy wydany kod jest ważny 30 dni od daty aktywacji. Kod musi być aktywowany w miesiącu, w którym został pobrany, w przeciwnym wypadku – wygasa.

Ile jest dostępnych ebooków? W pakiecie bibliotecznym Legimi dostępne jest 50000 ebooków. Oferta ciągle się zmienia i może się zdarzyć, że dostęp do jakiegoś tytułu może wygasnąć.

czytaj dalej na temat: Legimi Biblioteka ułatwia dostęp do największej bazy e-booków w Polsce »

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Sierpień 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny